. . .
Kurs Qtum

Qtum kurs

QTUM
12,53 +1,09%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
1 309 447 954
Wolumen
200 900 754
Ilość w obiegu
104 229 170
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Kryptowaluta Qtum powstała z połączenia inicjatyw pochodzących z Chin oraz USA. Osobami odpowiedzialnymi za jej narodzenie oraz rozwój są właśnie Patrick Dai (Chiny) oraz Jordan Earls (USA), którzy rozpoczęli swoje starania w czwartym kwartale 2016 roku. 

Twórcy omawianej kryptowaluty zdecydowali się na całkiem nowatorskie, jak na tamte czasy, rozwiązanie w kwestii zebrania kapitału na rozwój swojego projektu. Wybrali oni opcję ICO (Initial Coin Offering), która działa na tych samych zasadach co IPO, lecz dotyczy kryptowalut.

W 2017 roku 51% wszystkich wyemitowanych tokenów trafiło właśnie na ICO, dzięki czemu udało się zebrać 15.6 miliona USD w przeciągu miesiąca.  

Cele projektu obejmują stworzenie systemu, który łączy dobre cechy dwóch największych kryptowalut: Bitcoin (BTC) oraz Ethereum (ETC). Z pierwszej został zaczerpnięty sprawdzony model transakcyjny UTXO, a z drugiej platforma zapewniająca tworzenie inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji. Takie połączenie dało system oparty na mechanizmie PoS (proof-of-stake), gdzie operatorzy węzłów sieci otrzymują nagrodę za sprawdzanie transakcji w ekosystemie. Ten aspekt odróżnia Qtum od wcześniej wspomnianych kryptowalut, które nie używają PoS, co wpływa na ich wysoką energochłonność. Należy dodać, że Qtum ma zasięg globalny i liczba węzłów jest ogromna – tylko Bitcoin oraz Ethereum mają ich więcej. W takim rozrachunku otrzymujemy niezwykle bezpieczną oraz sprawnie działającą platformę. 

Giełdy
Portfele mobilne
Portfele sprzętowe
Portfele wieloplatformowe
Aplikacje Finansowe
Staking
Popularne