. . .

Platforma pożyczkowa Nexo ogłasza program wykupu tokenów o wartości 100 mln USD

Wlad   2021-11-16 08:43

Nexo, firma zajmująca się pożyczkami kryptowalutowymi, właśnie zapowiedziała powstanie nowego projektu w ramach swojej działalności. Platforma przeznaczy kwotę 100 mln USD na periodyczne wykupywanie swoich tokenów NEXO.

aplikacja Nexo

Zarząd firmy pożyczkowej krypto Nexo potwierdza, że wkrótce platforma uruchomi nowy program wykupu swoich natywnych tokenów. Na całą akcję platforma ma przeznaczyć 100 mln USD. Zgodnie z ustaleniami, firma może od teraz dokonywać periodycznych zakupów tokenu na otwartych rynkach giełdowych.

Szacuje się, że program może potrwać przez najbliższe sześć miesięcy. Po tym okresie zarząd podejmie konkretne decyzje w sprawie kontynuacji lub zamknięcia projektu.
Na temat programu wypowiedział się Antoni Trenchev, współtwórca Nexo:

Program wykupu odzwierciedla naszą silną pozycję finansową i podkreśla nasze możliwości jednoczesnego rozwoju produktów, utrzymywania stabilnego balansu i inwestowania w alternatywne strategie wzrostu, przy jednoczesnym zapewnieniu znaczącej użyteczności oraz wzrostu posiadaczom tokenów NEXO


Token NEXO działa na Ethereum. Służy on do wypłacania dywidend użytkownikom zarabiającym na platformie. Wartość kapitalizacji rynkowej tokena wynosi dziś około 1,86 mld USD.

Co stanie się z wykupionymi przez firmę tokenami? Platforma ma zamiar używać ich do kolejnych strategicznych inwestycji, jak również codziennych wypłat dla klientów, którzy zarabiają w NEXO. Warto jednak zaznaczyć, iż do ponownego użycia nie dojdzie od razu. Wykupione tokeny trafią najpierw do rezerwy.

Jest to drugi program wykupu tokenów NEXO, który przygotowała platforma. Poprzednia akcja miała miejsce w tym roku, a jej wartość osiągnęła wówczas 12 mln USD.

Platforma pożyczkowa organizuje aktualny program w ramach Nexonomics 3.0. To trzecia faza rozwojowej inicjatywy firmy, której celem jest podniesienie wartości i użyteczności swojego tokenu. Pierwszy etap inicjatywy przyniósł wzrost o 2430%, dzięki któremu NEXO osiągnęło w maju ATH na poziomie 4 USD. Wkrótce przekonamy się, czy i tym razem token zyska na rynku.

Przypominamy o trwającej promocji dla nowych użytkowników platformy:

nexo

Popularne