. . .
Phala Network logo

Phala Network

PHA
0,52 -0,38%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
379 881 188
Wolumen
26 268 775
Ilość w obiegu
736 458 753
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Phala stara się rozwiązać problem z prywatnością danych na blockchainie, gdzie każda transakcja i stan smart kontraktów są widoczne dla każdego. Takie rozwiązanie nie pozwala przetwarzać żadnych prywatnych danych.

Phala jest siecią przetwarzania danych w chmurze, która oferuje moc obliczeniową porównywalną z istniejącymi usługami, chroni prywatność zarządzanych programów (tzn. stany i interakcje użytkowników z nimi nie są publicznie dostępne), a przy tym zachowuje właściwości blockchaina, ponieważ jest bezpieczna i nie wymaga zaufania.

Phala składa się z dwóch typów węzłów: TEE Workers oraz Gatekeepers.

TEE Workers obsługują sprzęt, który gwarantuje, że kod i dane są chronione z zachowaniem poufności i integralności. TEE to skrót od Trusted Execution Environment, czyli bezpieczna przestrzeń procesora, odizolowana od reszty sprzętu. Jest to środowisko wykonawcze, które zapewnia większe bezpieczeństwo.

Węzły TEE są podobne do górników np. Bitcoina jednak wymagania sprzętowe są nieporównywalnie niższe.

Gatekeepers to węzły, które utrzymują blockchain Phala. Zarządzają połączeniem między użytkownikami a pracownikami TEE, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas każdej interakcji.

PHA jest natywnym tokenem obu sieci działających na Kusama i w przyszłości na Polkadot. W wersji Kusama jest nazwany K-PHA. K-PHA można zamieniać z natywnym tokenem PHA oraz z wersją ERC-20 1:1.

Giełdy
Popularne