. . .
Ocean Protocol logo

Ocean Protocol

OCEAN
1,90 +11,92%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
1 119 085 714
Wolumen
273 535 794
Ilość w obiegu
589 636 177
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Projekt Ocean Protocol powstał w 2017 roku i jest rozwijany przez fundację non-profit z siedzibą w Singapurze. Współpracuje z wieloma kluczowymi dla Web3 projektami takimi jak Web3 Foundation, Secret Network, Moonbeam, Polygon, Filecoin, Energy Web, DeFi Pulse, czy Balancer.

Głównym celem Ocean Protocol jest pozbawienie tak dużej kontroli nad danymi kilku największych firm i odblokowanie dostępu do niezliczonych zasobów, z których może korzystać każdy.

Ocean Protocol jest zdecentralizowaną platformą wymiany danych. Właściciele danych oraz konsumenci korzystają z rynku Ocean, aby publikować i wykorzystywać dane w bezpieczny, a jednocześnie zachowujący prywatność sposób. 

Dzięki Ocean można dzielić się różnego rodzaju plikami, które kupujący mogą wykorzystać w swoich aplikacjach, badaniach, czy pracach naukowych. Dodatkowo dzięki funkcji Compute-to-Data dostawcy mogą monetyzować prywatne dane bez obawy o ich wyciek.

Podaż OCEAN jest ograniczona do 1,41 miliarda tokenów. 51% jest przeznaczone na nagrody i będzie trafiać do społeczności na przestrzeni wielu lat, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Bitcoina, gdzie z czasem nagrody maleją. 

OCEAN to token użytkowy, który służy do zapłaty za dane, stakingu oraz głosowań w DAO.

Więcej o projekcie i tokenie OCEAN w tym artykule:

ocean

Giełdy
Aplikacje Finansowe
Popularne