. . .

Nowy fundusz Borderless Capital dla Algorand o wartości 500 mln USD

Wlad   2021-12-01 08:01

Platforma Borderless Capital otworzyła nowy fundusz dla sieci blockchain Algorand. Ma on za zadanie zwiększać inwestycje w ramach zdecentralizowanych finansów (DeFi) oraz tokenów NFT. Projekty te muszą być oparte na Algorand.

algorand

Funduszu ALGO Fund II, firmy Borderless Capital ma wartość 500 mln USD. Pieniądze mają być przekazywane na pomoc w ramach rozwoju pomysłów budowanych w blockchainie Algorand.

Firma ogłosiła, że fundusz będzie inwestował w „aktywa cyfrowe wspierające kolejną generację zdecentralizowanych aplikacji w sieci Algorand”. Wśród projektów mają się znaleźć narzędzia wsparcia inicjatyw NFT i DeFi, które mogłyby zwiększyć kapitał w ekosystemie.

Mowa również o projektach rozwijających sieć poprzez liquidity mining, pożyczki oraz yield farming. Tego typu aktywności są typowe dla sieci zdecentralizowanych.
Włodarze Borderless Capital są pod wrażeniem ogromnych postępów, jakie dokonują się w ramach sektora kryptowalut. David Garcia podkreślił, że widzi też sporo miejsca na dalszy rozwój sieci.

Pochodząca z Miami na Florydzie firma Borderless Capital jest jednym z czołowych inwestorów w działalność blockchain Algorand. W czerwcu 2019 roku uruchomiła fundusz ALGO Fund I o wartości 200 mln USD. Obecnie poprzez różnego rodzaju fundusze inwestycyjne przedsiębiorstwo koncentruje 400 mln USD na wsparcie projektów sieci.

Warto również wspomnieć, iż projekt ALGO Fund I przyciągnął na przestrzeni 30 miesięcy ponad 100 zainteresowanych firm. Wśród najważniejszych inwestorów znalazły się firmy Tinyman, Yieldly.Finance, Reach, Opulous, jak również Flare Network.

Aktualnie zapowiedziany fundusz to drugi tak potężny zastrzyk kapitału wysokiego ryzyka dla projektów Algorand w ciągu ostatnich tygodni. Były dyrektor Citi, Matt Zhang, ogłosił nowy kryptowalutowy fundusz venture o wartości 1,5 mld USD. Algorand pojawił się w dokumentach funduszu w roli partnera strategicznego.

Popularne