. . .
Nansen

Nansen

Platforma Analityczna

Nansen to platforma, której głównym celem jest ułatwienie zdobywania wiedzy na temat wszystkich adresów dokonujących transakcje na łańcuchu, co pozwala na dogłębną analizę zachowań ich właścicieli i powiązań między nimi.

Nansen etykietuje adresy na wspieranych łańcuchach, do czego stosuje różne metody takie jak algorytmy, analiza inteligentnych kontraktów, badania przeprowadzane przez zespół, zgłoszenia użytkowników i wiele więcej.

Co najważniejsze, wszystkie źródła składają się na jeden obraz i są analizowane wzajemne. Jak podaje Nansen, ponad 99% etykiet przypisanych do portfeli jest wywnioskowana algorytmicznie, a sama platforma dąży do perfekcji, co sprawia, że nie oznaczy adresu, którego nie jest pewna, niż gdyby miała oznaczyć go nieprawidłowo.

Adres może być oznaczony na różne sposoby. Może mieć jednego przypisanego właściciela (np. Justin Sun), oznaczać giełdę, fundusz inwestycyjny, DEX, NFT, lub pozostać anonimowy, ale jednocześnie przypisany do konkretnej kategorii. Wszystko pozwala śledzić przepływy kapitału, inwestycje, rezerwy, czy sprzedaże.

platforma NansenPlatforma Nansen

Przykładowo, jedną z najpopularniejszych form korzystania z Nansen jest śledzenie portfeli, które platforma opisuje jako "Smart Money", czyli doświadczonych i dobrze poinformowanych inwestorów. Dzięki temu można analizować ich zachowania, posiadane tokeny lub te, które kupują w danym czasie.

W ofercie Nansen znajdziemy narzędzia takie jak:

  • Wallet Profiler - pozwala wprowadzić dowolny adres portfela i zobaczyć, jakie ruchy wykonuje portfel.
  • Raj NFT – zapewnia statystyki dotyczące rynku NFT w czasie rzeczywistym.
  • Token God Mode – tutaj można otrzymać szczegółowe dane wybranego tokena w skali makro.
  • Raj DeFi - umożliwia analizę pul płynności, wartości zablokowanej i innych istotnych danych dla zdecentralizowanych finansów.
  • Smart Money – śledzi, co trzymają Smart Money i jak zarządzają swoim kapitałem.
  • Gorące kontrakty - pokazuje, które kontrakty DeFi i NFS są w danym czasie najbardziej wykorzystywane przez użytkowników (dla programu VIP).

Poza tym można porównywać podstawowe dane różnych łańcuchów, analizować ekosystemy, ustawiać alerty dotyczące wielu zdarzeń i wiele więcej.

Nansen to potężna platforma analityczna, które dostarcza mnóstwo danych i pozwala analizować niemal każdy aspekt sieci Ethereum. Wspierane są także inne łańcuchy takie jak Polygon, Fantom, BNB Chain, czy Avalanche, ale ilość danych może się różnić w zależności od wybranego projektu.

Nansen — cena

Nansen jest dostępny w darmowej wersji "Lite", która oferuje możliwość przeglądania podstawowych danych, ale jest dość ograniczona w swojej funkcjonalności. Wersja podstawowa znacznie poszerzająca dostęp kosztuje 150 USD miesięcznie. Kupując rok dostępu z góry, można ograniczyć koszt do 100 USD. Za kwartał zapłacimy 125 USD miesięcznie.

Poza tym dla bardziej wymagających istnieją programy VIP oraz Alpha, kosztujące odpowiednio 1500 USD i 3000 USD miesięcznie. Ceny można obniżać podobnie jak w przypadku wersji Standard, kupując 3 miesiące lub rok z góry.

Nansen cennikcennik Nansen

 Nie da się ukryć, że platforma do najtańszych nie należy, jeśli więc nie wiemy, czy warto kupić Nansen, można najpierw przez tydzień, za zaledwie 9 USD, przetestować wersję Standard. 

Wszystkie informacje na tej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady inwestycyjnej. 

Wspierane kryptowaluty
Popularne