. . .

Najbardziej wpływowi "kryptofluencerzy"

Wlad   2022-01-08 12:08

Społeczność krypto rozwija się obecnie w wielu kierunkach, co zauważają także medialni influencerzy. Ci swoiści kryptofluencerzy stają się niezwykle wpływowymi propagatorami krypto w mediach społecznościowych. Sprawdźmy, kto dociera do największej liczby użytkowników za pomocą Twittera, Instagrama, YouTube’a i TikToka.

najpopularniejsi influencerzy kryptowalut

Dokonująca się na naszych oczach rewolucja cyfrowa jest świadkiem powstawania tysięcy tokenów, które próbują iść swoją drogą lub w ślady już znanych i popularnych aktywów. 

Crypto Head przygotował listę najpopularniejszych kryptofluencerów, którzy w social mediach promują kryptowaluty. Niektórzy z nich są twórcami popularnych platform inni to profesjonalni "shillerzy".  Za najpopularniejszego z nich został uznany Brian Armstrong znany jako BitBoy Crypto, który wyprzedził CZ, czyli założyciela giełdy Binance oraz Vitalika Buterina, współtwórcę Ethereum.

Oto jak wygląda ranking z podziałem na kategorie.

Twitter – najpopularniejsi influencerzy krypto

1. Changpeng Zhao (4,2 mln obserwujących):
Twitter to platforma społecznościowa, którą najchętniej wybierają osoby związane z aktywami cyfrowymi, by dzielić się nowinkami i spostrzeżeniami. Najbardziej aktywnym adwokatem krypto jest CEO Binance, Changpeng Zhao, którego treści docierają do 4,2 mln followersów.

2. Justin Sun (3,2 mln obserwujących):
Tuż za popularnym CZ uplasował się Justin Sun, znany przede wszystkim z bycia założycielem firmy TRON. Oprócz tego, jest on także prezesem Rainberry oraz aplikacji social media Peiwo. Swoimi opiniami dzieli się z 3,2 mln fanów.

3. Vitalik Buterin (2,8 mln obserwujących):
Twitterowe podium zamyka nie kto inny, jak Vitalik Buterin. Współzałożyciel Ethereum  zebrał do tej pory 2,8 mln odbiorców treści na platformie.

YouTube – największe kanały kryptowalutowe

1. Coin Bureau (1,7 mln subskrybentów):
Kanał Coin Bureau w serwisie YouTube cieszy się sporą popularnością obserwujących. Za treści odpowiedzialny jest analityk znany jako Guy the Crypto Guy. Edukuje on swoich prawie 2 miliony użytkowników na tematy związane z aktywami cyfrowymi i blockchainem. 

2. BitBoy Crypto (1,4 mln subskrybentów):
Spora liczba subskrybentów nie powinna nikogo dziwić, gdyż kanał BitBoy Crypto powstał specjalnie z myślą o YouTubie. Jeśli szukacie najświeższych informacji ze świata krypto, znajdziecie tam rzeczowe analizy.

3. Altcoin Daily (1,1 mln subskrybentów):
Bracia Aaron i Austin Arnold codziennie dostarczają świeże treści na swój kanał Altcoin Daily. Ponad milion odbiorców może w ten sposób lepiej poznać altcoiny oraz inne elementy branży kryptowalutowej.

Instagram – najważniejsi kryptofluencerzy

1. Vitalik Buterin (830 tys. followersów):
Jak nie Twitter, to Instagram. Na tej platformie Buterin radzi sobie najlepiej, choć nie zapominajmy o jego aktywności również w innych mediach społecznościowych.

2. Altcoin Daily (404 tys. followersów):
Podobnie jak w serwisie YouTube, również na Instagramie bracia Arnold zgromadzili spore grono odbiorców przekraczające 400 tysięcy osób.

3. BitBoy Crypto (371 tys. followersów):
Trzecie miejsce potwierdza, że najaktywniejsi influencerzy z Youtube nie próżnują również na innych platformach. BitBoy Crypto rośnie w siłę również na YT.

TikTok – kluczowi influencerzy platformy

1. BitBoy Crypto (2,7 mln obserwujących):
Trzeci raz na podium i ogromna przewaga. Korzystacie z TikToka dla kryptowalut? 

2. Crypto Mason (729 tys. obserwujących):
Ten 21-latek zgromadził już prawie milion followersów. Naprawdę nazywa się Mason Versluis i zaczął inwestować w krypto już w wieku 15 lat. Imponujący wynik.

3. Cryptocita (719 tys. obserwujących):
Na chwilę obecną jedyna kobieta w powyższych zestawieniach. Influencerka ma na imię Alina, pochodzi z Rosji i jest najpopularniejszą krypto influencerką wśród Pań na świecie.

 

 

 

Popularne