. . .

Można już odebrać airdrop MEX - natywnego tokena giełdy Maiar Exchange

Rafał   2021-11-07 16:50

Natywny token giełdy Maiar Exchange, która wkrótce rozpocznie swoje działanie w sieci Elrond jest już możliwy do odebrania dla wszystkich, którzy stakowali EGLD od kwietnia do lipca tego roku.

Maiar Exchange

Zdecentralizowana giełda Maiar Exchange pozwala już na odebranie airdropu tokenów MEX. Jest to świetna informacja dla wszystkich fanów Elrond, którzy od długiego czasu oczekują na początek działalności giełdy i choć ta jeszcze nie ruszyła, jej start wydaje się być bardzo blisko.

Tokeny MEX były możliwe do zdobycia za darmo dla wszystkich, którzy stakowali EGLD, natywną walutę sieci Elrond od 19 kwietnia do 14 lipca. 

Jedną z najważniejszych cech giełdy, oprócz bycia szybką, skalowalną, zdecentralizowaną i tanią w obsłudze jest to, że token MEX będzie w 100% własnością społeczności, dzięki uczciwej dystrybucji, która wykluczyła z równania adresy giełd oraz zespół projektu Elrond.

MEX musi zostać odebrany w ciągu 30 dni od dzisiaj na stronie giełdy maiar.exchange. Użytkownicy stakujący za pośrednictwem aplikacji Maiar mogą połączyć się z giełdą i odebrać tokeny.

10% przysługujących każdemu użytkownikowi zostanie odblokowane 20 grudnia br. Pozostałe zaczną być uwalniane dopiero za rok, po 15% od 15 grudnia 2022 r. do 14 maja 2023 r.

Co istotne, nawet te zablokowane tokeny MEX będą mogły być używane do dostarczania płynności na giełdzie w parach MEX oraz do stakingu w puli.

Jednak to nie koniec airdropów. Po starcie giełdy użytkownicy giełd Uniswap, SushiSwap i PancakeSwap również otrzymają niewielką ilość tokenów. Airdrop nastąpi jednak już po pełnym starcie giełdy, a snapshot uprawnionych adresów miał miejsce 5 kwietnia.

Nowa tokenomika

MEX jest tokenem zarządzającym giełdy i do tego właśnie służy, do głosowań oraz różnego rodzaju zachęt w obrębie platformy.

Z perspektywy użytkowników uprawnionych do airdropu zbyt wiele w tokenomice się nie zmieniło. Nadal wszyscy mogą odebrać taki sam procent ich udziału w tokenach MEX jednak ich liczba zwiększyła się 1000-krotnie.

token MEX elrond

MEX nie posiada określonej maksymalnej liczby tokenów, a w pierwszym roku jego podaż ma wynieść nieco ponad 8 bilionów MEX.

Niedługi start Maiar Exchange oraz niedawny start Maiar Launchpad pokazują, że Elrond wydaje się być gotowy na wkroczenie do gry i prawdziwy start swojego ekosystemu on-chain.

 

Popularne