. . .

MicroStrategy ogłasza zakup kolejnych Bitcoinów

Wlad   2021-11-30 07:59

MicroStrategy od dłuższego czasu coraz wyraźniej zwraca się w kierunku gromadzenia kryptowalut. Tym razem firma dokonała zakupu 7002 BTC za kwotę 414,4 mln USD. Łącznie w swoim portfolio ma już 121 tysięcy BTC, a jego wartość wynosi niewiele poniżej 7 mld dolarów.

microstrategy bitcoin

Zakup potwierdzony przez MicroStrategy sprawił, że firma Michaela Saylora stała się największym posiadaczem Bitcoina pośród firm nie związanych nominalnie z krypto. Jest to jedna z najważniejszych firm technologicznych na świecie, która dostarcza nowoczesne rozwiązania biznesowe od 1989 roku.

Zgodnie z dokumentami Form 8-K złożonymi w SEC, zakup MicroStrategy dotyczył 7002 BTC. Średnia cena Bitcoina wynosiła podczas zakupu 59187 USD, zatem cała transakcja dotyczy kwoty około 414,4 mln USD. Wydarzenie potwierdził również właściciel firmy na swoim profilu w serwisie Twitter.

Choć ta pojedyncza transakcja nie należała do największych, jakie wykonała firma MicroStrategy, wciąż jest godna odnotowania. Wzmacnia bowiem pozycję przedsiębiorstwa w sferze krypto, a w portfolio firmowym znajduje się już ponad 121 tysięcy BTC.

Korzystając ze strategii hodl, Michael Saylor gromadzi Bitcoina, którego średnia cena zakupu została określona na poziomie 29534 USD. W sumie na swoje zakupy w ramach BTC firma wydała już 3,57 miliarda dolarów.

Rynki krypto szybko zareagowały na doniesienia z MicroStrategy. Wartość BTC urosła o 7% w ciągu paru godzin od ogłoszenia zakupu. Choć równie szybko waluta zaliczyła krótkotrwałą dwuprocentową konsolidację, wykresy kursowe nadal prezentują się ciekawie. Branża oczekuje dalszego wzrostu cen kryptowaluty.

Faktem jest, że każdy poprzedni zakup Bitcoina przez przedsiębiorstwo MicroStrategy odbiło się na rynkach krypto. Tuż po takich operacjach cena największej kryptowaluty wybijała się do góry. Warto odnotować, że ostatni duży zakup ogłoszony przez Saylora miał miejsce trzy miesiące temu. Analiza zachowania kursów giełdowych krypto wskazuje, że i tym razem możemy mieć do czynienia z umocnieniem się BTC na rynku.

Popularne