. . .
MicroStrategy

MicroStrategy

Oprogramowanie komputerowe

MicroStrategy to firma zajmująca się analityką biznesową, oprogramowaniem mobilnym, a także usługami dla chmur obliczeniowych. Powstała w 1989 roku, a jej założycielami byli Michael J. Saylor, Sanju Bansal oraz Thomas Spahr. Początkowo, firma tworzyła oprogramowanie do wydobywania danych oraz rozwiązania biznesowe z użyciem matematyki nieliniowej. Przyniosło im to pierwszy duży kontrakt z firmą McDonald’s już w 1992 roku.

Kolejne lata działalności MicroStrategy to między innymi wejście na giełdę, tworzenie technologii monitorujących oraz oprogramowania mobilnego. W 2011 roku przedsiębiorstwo opublikowało pierwsze rozwiązanie dla chmury obliczeniowej, MiscoStrategy Cloud.

Najnowsza platforma firmy, MicroStrategy 2020, ukazała się w lutym 2020 roku. Zaktualizowane oprogramowanie dla analityki biznesowej to obecnie flagowy produkt przedsiębiorstwa.

W 2020 roku firma zakupiła Bitcoin za łączną sumę ponad 1 miliarda dolarów. Sytuacja ta zaistniała z powodu słabnącego dolara amerykańskiego, a także malejących zysków z obrotu gotówkowego. Również inne globalne czynniki makroekonomiczne przyczyniły się do tej decyzji. Bitcoin stał się tym samym aktywem rezerwowym spółki.

Twórca MicroStrategy, Michael Saylor, dziś aktywnie zajmuje się Bitcoinem i promocją kryptowaluty w sieci. Również na stronie firmy powstała zakładka dedykowana edukacji na temat aktywów cyfrowych.

Zespół
Michael J. Saylor
Współzałożyciel & CEO MicroStrategy
Popularne