. . .

Marvel wypuści oficjalną kolekcję NFT na platformie VeVe

Rafał   2021-06-25 21:12

NFT coraz szybciej i mocniej wkraczają do naszego świata. Ostatnio zespoły F1 ogłaszały partnerstwo z Tezos, aby wypuścić własne NFT, tym razem gigant rozrywki, firma Marvel, ogłosiła wypuszczenie swoich oficjalnych tokenów niezamiennych na platformie VeVe.

Marvel komiksy

Marvel Entertainment i Orbis Blockchain Technologies Limited, czyli firma odpowiadająca za aplikację VeVe, ogłosiły współpracę, która ma na celu stworzyć cyfrową kolekcję dla fanów Marvela na całym świecie, właśnie przy wykorzystaniu platformy VeVe.

Fani będą mogli kupować i wchodzić w interakcje z oficjalnymi cyfrowymi kolekcjami Marvel NFT, posągami 3D i cyfrowymi komiksami.

Dzięki aplikacji VeVe, użytkownicy za walutę aplikacji, jaką są Klejnoty, będą mogli kupować i kolekcjonować różne NFT Marvela, a także polować na rzadkie komiksy i kolekcje NFT oraz prezentować swoją kolekcję za pośrednictwem w pełni konfigurowalnych wirtualnych salonów wystawowych w aplikacji.

Prezes Marvel Entertainment Dan Buckley powiedział:

Od samego początku kolekcjonowanie zawsze szło w parze z byciem fanem Marvela. Podobnie jak my, VeVe rozumie, że w kolekcjonowaniu chodzi o doświadczenie tak samo, jak o produkt, i nie możemy się doczekać, aby w nadchodzących latach rozszerzyć to doświadczenie dla naszych fanów.

Według zapowiedzi, od grudnia ubiegłego roku VeVe sprzedało ponad 580 000 NFT, a liczba użytkowników aplikacji to ponad 340 000. Na swojej platformie VeVe można zakupić NFT od rywala Marvela, DC Comics. Platforma sprzedaje również licencjonowane NFT od takich marek jak Star Trek, czy Jurassic Park.

Popularne