. . .

Kolejna firma z kłopotami. 3AC na skraju niewypłacalności?

2022-06-15 07:40

Wygląda na to, że domino ruszyło. Three Arrows Capital, jeden z największych VC na rynku kryptowalut ma problemy z wypłacalnością. Mimo braku oficjalnych potwierdzeń najnowszy post na Twitterze założyciela funduszu wydaje się być jednoznaczny.

Kłopoty 3AC

Su Zhu, współzałożyciel firmy Three Arrows Capital, opublikował tajemnicze oświadczenie na Twitterze w odpowiedzi na krążące pogłoski, że firma walczy z niewypłacalnością. Napisał w nim "Jesteśmy w trakcie komunikowania się z odpowiednimi stronami i w pełni zaangażowani w rozwiązanie tego".

Krążą pogłoski, potwierdzane przez coraz więcej źródeł, że 3AC nie było w stanie spełnić wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, tzw. "margin call", a rozpoczęły się po tym, jak 3AC zaczęło przenosić aktywa w tym tygodniu, aby uzupełnić fundusze na platformach DeFi, takich jak AAVE, aby uniknąć potencjalnych likwidacji w związku z ceną Ether (ETH), a także od... usunięcia wielu hasztagów z profilu Zhu Su na Twitterze.

Dane Nansen pokazują, że ten adres oznaczony jako jeden z 3AC agresywnie spłaca dług AAVE w stosunku do pozycji 223 tys. ETH, aby uniknąć likwidacji, która nadejdzie już przy cenie 1042 USD. Inne adresy 3AC bardzo mocno wyprzedają się z popularnego ostatnio dzięki Celsius stETH, którego największym sprzedającym jest właśnie 3AC.

Według źródeł The Block likwidacje Three Arrows Capital już wyniosły 400 milionów dolarów tylko wśród firm pożyczkowych co stawia jednego z największych inwestorów na rynku w ciężkiej sytuacji.

Według założyciela Messari, 3AC zmienia swoje pozycje po tym, jak znaleźli się po złej stronie dwóch dużych transakcji syntetycznych w GBTC i sETH.

3AC jest kolejnym dużym graczem na rynku, który może stać się ofiarą polowania funduszy, które znacznie lepiej zrządzał kapitałem i które chętnie przygarną premię za likwidowanie ich pozycji na AAVE. Jednak konsekwencje ewentualnego upadku 3AC, który według informacji bardzo mocno się zapożyczał, mogą być znacznie większy niż chwilowy "depeg" stETH i zatrząsną całą branżą zrzucając cenę BTC i ETH do bardzo niskich poziomów.

Popularne