. . .

Już jutro Columbus-5 - Ważne informacje

Rafał   2021-09-29 06:12

Długo oczekiwany, troszkę opóźniony, ale w końcu jest. Już 30 września, czyli jutro, około godziny 9:00 rozpocznie się migracja do Columbus-5. Jest kilka rzeczy, o których warto wiedzieć.

Update

Migracja do Col-5 rozpocznie się podczas bloku 4,724,000, wtedy też łańcuch Terra zostanie zatrzymany. Całe przejście na nową wersję ma zająć około 2 godzin i dotyczy nie tylko walidatorów, czy giełd, ale wszystkich użytkowników. W tym czasie użytkownicy nie powinni wchodzić w interakcje z łańcuchem Terra. Nie wysyłajcie w tym czasie transakcji, nie używajcie portfeli, DApps itd. Dotyczy to wszystkich protokołów działających w tej sieci.

Jeśli ktoś ma jakąś pożyczkę zaciągniętą w Anchor i nie chce ryzykować, że coś pójdzie nie tak najlepiej ją spłacić lub zwiększyć jej zabezpieczenie. Anchor podkreśla, żeby kroki podjąć PRZED aktualizacją, lub w czasie 3-godzinnego "okienka" tuż po aktualizacji, podczas którego będzie możliwości reakcji na ewentualne spadki, które zagrożą likwidacjami. Podczas aktualizacji i owego okienka Oracles, czyli Wyrocznie, które dostarczają informacje o cenach aktywów, nie będą działać.

Mirror Protocol napisał:

Trzygodzinne okno będzie dostępne PO zakończeniu migracji mainnetu Col-5, w którym zostanie wstrzymana wyrocznia Mirror. W ciągu 3 godzin pożyczanie, pozycje krótkie lub wycofywanie zabezpieczenia zostanie wyłączone, ale możesz zdeponować więcej zabezpieczenia, aby uniknąć likwidacji.

Oczywiście wszystkie stany kont pozostaną takie jak były, jednak jako że sieć będzie właściwie wyłączona przez kilka godzin, w tym czasie może dojść do różnych wydarzeń i w momencie gdy wyrocznie wznowią działanie, a ceny będą niższe, mogą nastąpić likwidacje.

Po udanej aktualizacji Terra wystosuje ogłoszenie, że sieć nadaje się już do używania, wtedy też zacznie się omawiane wcześniej 3-godzinne okienko.

Jeśli wszystko pójdzie gładko jutro po południu Terra wkroczy w nową erę. Jeśli nie wiesz czym jest Columbus-5 zapraszam tutaj, o Terra więcej dowiesz się z naszego artykułu.

Popularne