. . .

Jeremy Allaire mówi, że Circle nigdy nie było tak silne jak teraz

Rafał avatar
Rafał   2022-07-04 18:18

Jeremy Allaire, CEO firmy Circle, która zajmuje się emisją stablecoina USDC twierdzi, że firma ma aktualnie najsilniejszą pozycję finansową w historii.

USD Coin

Wygląda na to, że rynek z przeszedł w fazę całkowitej paniki. Coraz częściej rozsiewane są niczym niepoparte plotki dotyczące właściwie każdego projektu powiązanego z kryptowalutami.

W odpowiedzi na spekulacje dotyczące potencjalnych problemów Circle i stablecoina USDC, w wątku na Twitterze Allaire powiedział, że rozumie, dlaczego społeczność „będzie paranoiczna” w stosunku do USDC, biorąc pod uwagę niedawny upadek kilku znaczących projektów, ale jednocześnie zdementował plotki mówiące o jakichkolwiek problemach.

Circle ma najsilniejszą pozycję finansową w historii

Aby poprzeć swoje słowa, Allaire udostępnił najnowsze raporty Circle dotyczące przejrzystości, audytów i zaświadczeń, a także stanu płynności USDC. Jak możemy przeczytać w jednym z raportów:

USDC jest w pełni zabezpieczony krótkoterminowymi amerykańskimi obligacjami skarbowymi (~80%) i gotówką (~20%), denominowaną w dolarach amerykańskich i utrzymywanych bezpośrednio w wiodących amerykańskich instytucjach finansowych i powiernikach w obszarze regulacyjnym Stanów Zjednoczonych

USDC jest drugim co do wielkości stablecoinem na rynku kryptowalut z kapitalizacją rynkową w wysokości 55,8 miliarda dolarów.

Popularne