. . .

Instagram przymierza się do NFT?

Wlad   2021-12-20 14:43

CEO Instagrama, Adam Mosseri, podzielił się w sieci zaskakującymi informacjami na temat działalności platformy społecznościowej. Według niego, medium „aktywnie eksploruje” sposoby, w jakie tokeny NFT mogłyby być bardziej przystępne. Czy już niedługo czeka nas prawdziwa rewolucja w social media pod znakiem marki Meta?

Instagram

Informacje dotyczące zwiększonego zainteresowania platformy Instagram tokenami NFT mogą być dla niektórych zaskakujące. Z drugiej strony, nic jeszcze nie jest przesądzone. Adam Mosseri, który aktywnie pracuje w roli CEO Instagrama, daleki jest od oficjalnych ogłoszeń w tej sprawie.

„Niczego jeszcze nie możemy ogłosić, choć z pewnością aktywnie eksplorujemy NFT oraz to, jak możemy zwiększyć dostęp do nich wśród szerszego grona odbiorców” – powiedział Mosseri na swoim koncie Insta. Podczas relacji wideo dodał, że zainteresowanie tokenami może „być sposobem na pełne nadziei wsparcie twórców”.

Osoby, które na bieżąco śledzą zmiany w sferze social media, wiedzą, że Instagram od dawna interesuje się branżą NFT. Dziś można powiedzieć, że platforma nie ma inne go wyjścia. Jest przecież częścią projektu Meta, czyli dawnej firmy Facebook. Gigant Marka Zuckerberga coraz odważniej planuje wejść w strefę krypto i Web3.

Instagram organizował w maju bieżącego roku specjalny panel dla twórców tokenów NFT. Ich projekt o nazwie „Creator Week” miał na celu wsparcie kreatorów w poprawieniu zasięgów i liczb obserwatorów. Oprócz statystyk, mieli też zwiększyć szansę na monetyzację swojej twórczości.

Warto również dodać, że na początku grudnia byli dyrektorzy platform Instagram, Tinder oraz Stripe uruchomili fundusz krypto. Projekt pod nazwą Chapter One wart jest 50 mln USD i skupia się na designie oraz praktycznych poradach. Celem twórców funduszu jest też wykorzystanie tych elementów Web2, które mogą przydać się w rozwoju sieci Web3.

Chapter One wykorzystał wcześniej pieniądze z innego funduszu, by zainwestować je w kilka firm krypto, m.in. Compound oraz Dapper Labs.

Popularne