. . .

Grayscale zaktualizowało listę potencjalnych inwestycji

Wlad   2022-01-26 09:09

Lista „Assets Under Consideration”, czyli aktywów rozważanych przez Grayscale w ramach potencjalnych inwestycji, doczekała się swojej aktualizacji. Firma opublikowała spis 25 nowych aktywów cyfrowych, które mogą okazać się w przyszłości opłacalne. Co ciekawe, kilka z nich związanych jest z Layer 1 oraz Metaverse.

Grayscale

Menedżer aktywów cyfrowych Grayscale Investments ogłosił, że aktualnie bacznie przygląda się 25 nowym kryptowalutom. Warto podkreślić, że wśród nich znajdują się również głośne aktywa cyfrowe Layer 1 i Metaverse. Lista krypto została sporządzona w ramach aktualizacji spisu potencjalnych inwestycji firmy.

Jeżeli dojdzie do wyboru tych kryptowalut, przedsiębiorstwo może uruchomić fundusz powierniczy oparty na konkretnym aktywie Grayscale Bitcoin Trust.

Jakie dokładnie aktywa cyfrowe dodano do listy? Mowa o: ALGO (Algorand), ATOM (Cosmos), AXS (Axie Infinity), DCR (Decred), EGLD (Elrond), ENJ (Enjin), FTM (Fantom), GALA (Gala), SCRT (Secret Network), SAND (Sandbox), STX (Stacks), VET (VeChain), a także YGG (Yield Guild).

Według ogłoszenia Grayscale, nie wszystkie rozważane aktywa zostaną przekształcone w jeden z jej produktów inwestycyjnych. Co więcej, firma już teraz zapowiada, że może przyglądać się dodatkowym aktywom. Pomimo zapewnień o inwestycji, niektóre z wymienionych kryptowalut zaliczyły wyraźny wzrost cen.

Najwięcej w ciągu pierwszej dobry zyskały ATOM (15,3%) oraz FTM (19%). Warto dodać, że ATOM osiągnął niedawno swój ATH na poziomie 44,45 USD. Wynika to nie tylko z ingerencji Grayscale, ale też zwiększonego zainteresowania implementacją ekosystemu Cosmos.

Również FTM zasługuje na uwagę, gdyż sieć Fantom przegoniła niedawno Binance Smart Chain, stając się trzecim co do wielkości protokołem krypto w DeFi. Możliwości wysokich zysków oraz projekt Andre Cronje napędzają tę sieć, co przekłada się na zwiększenie popularności.

Z kolei reprezentanci Metaverse, a więc startupy Sandbox, Axie Infinity czy Yield Guild Games, także zanotowały wzrosty na giełdach. W ciągu 24 godzin SAND poszedł do góry o 8,6%, AXS o 9,2%, zaś YGG o 8,3%.

Popularne