. . .

Grayscale pozywa SEC po kolejnym odrzuceniu Bitcoin ETF

Rafał avatar
Rafał   2022-06-30 10:51

W środę Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła wniosek o konwersję Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) na ETF. Grayscale mówi dość i pozywa SEC.

Bitcoin ETF Grayscale

W swoim orzeczeniu SEC stwierdziła, że aplikacja Grayscale spot ETF nie zrobiła wystarczająco dużo, aby chronić inwestorów przed „oszukańczymi i manipulacyjnymi działaniami i praktykami”.

Po tym ogłoszeniu dyrektor generalny Grayscale Michael Sonnenshein szybko napisał na  Twitterze, że zostaną podjęte działania prawne.

Firma zdecydowała się na złożenie „petycji o ponowne rozpatrzenie” do Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Kolumbii, aby zakwestionować decyzję o odmowie konwersji Grayscale Bitcoin Trust na spot Bitcoin ETF.

Jesteśmy głęboko rozczarowani i zdecydowanie nie zgadzamy się z decyzją SEC o dalszym odmawianiu dostępu Bitcoin ETF na rynku amerykańskim

Sonnenshein twierdzi, że Grayscale będzie nadal wykorzystywać wszystkie swoje zasoby, aby opowiadać się za swoimi inwestorami i sprawiedliwym traktowaniem.

W oficjalnym komunikacie prasowym Michael Sonnenshein powiedział:

Uważamy, że poprzez proces przeglądu wniosków o ETF, amerykańscy inwestorzy w przeważającej mierze wyrazili chęć przekształcenia GBTC w spot Bitcoin ETF, który odblokuje miliardy dolarów kapitału inwestorów, jednocześnie znacznie lepiej regulując największy na świecie fundusz Bitcoin. 

Bitcoin ETF

Organy regulacyjne USA nadal nie godzą się wprowadzenie pierwszego Bitcoin spot ETF, mimo akceptacji wielu ETF-ów Futures. W tym samym czasie w Europie niedługo ruszy pierwszy spot Bitcoin ETF na amsterdamskiej giełdzie Euronext.

Popularne