. . .

Gnosis zablokowane przez Apple za wyświetlanie NFT

Wlad   2021-09-17 11:09

Portfel kryptowalutowy Gnosis Safe opublikował najnowszą aktualizację swojego produktu. Nie spotkała się ona jednak z zachwytem marki Apple, która zablokowała ją w swoim sklepie App Store. Powód? Najnowsza wersja portfela nie jest zgodna z wytycznymi odnośnie treści cyfrowych, gdyż zaczęła wyświetlać tokeny NFT.

Apple

O decyzji marki Apple poinformował Lukas Schor, przedstawiciel Gnosis. Blokada najnowszej aktualizacji portfela jest motywowana faktem, iż pojawiły się w nim tokeny NFT. Schor poinformował, że sklep App Store nie pozwala na pokazywanie NFT w aplikacjach i portfelach, jeśli nie można ich zakupić w aplikacji.

Napisał również, że decyzja Apple pojawiła się po dwutygodniowym „obijaniu piłeczki” pomiędzy stronami. W związku z tym, Schor „poczuł potrzebę publicznego omówienia tego problemu”.

W kolejnych wiadomościach w serwisie Twitter pracownik Gnosis starał się rzucić więcej światła na tę sprawę. Jak stwierdził, „to pokazuje, że dostęp do sieci Web3 nadal w dużej mierze zależy od stróżów, jak Apple”. Sytuacja może jego zdaniem rozwinąć się do „problemu branży, gdyż argumenty te dotyczą wszystkich portfeli wyświetlających NFT lub gier wykorzystujących te tokeny”.

Schor widzi jednak rozwiązanie, które mogłoby przysłużyć się rozwojowi aplikacji. „Musimy znaleźć lepsze wyjścia, by stworzyć dostęp do Web3 na urządzeniach mobilnych bez pozwoleń”, powiedział przedstawiciel Gnosis.

Co ciekawe, najnowsza aktualizacja portfela miała wprowadzić „nowy sposób na podłączenie Ledger Nano X do aplikacji przy użyciu technologii Bluetooth”. Cel aktualizacji nie miał zatem nic wspólnego z tokenami NFT. Z drugiej strony, aplikacja Gnosis Safe wyświetla posiadane przez użytkowników tokeny od wielu miesięcy.

Z komunikatu Apple wynika zaś, że aplikacje dostępne w App Store nie mogą świadczyć żadnych usług związanych z NFT. Jedynym odstępstwem jest sytuacja, gdy aplikacja oferuje usługi powiązane z metodami płatności Apple. Wiele wskazuje na to, że gigant z Cupertino całkowicie odżegnuje się of NFT.

Popularne