. . .

Giełda krypto FTX została sponsorem teamu F1 Mercedes-AMG Petronas

Wlad   2021-09-24 08:29

Włodarze giełdy kryptowalut FTX ogłosili 23 września podpisanie długoterminowej umowy o współpracy z zespołem Formuły 1. Umowa polegać będzie na sponsorowaniu zespołu wyścigowego Mercedes-AMG Petronas. Znamy szczegóły współpracy obu marek.

F1 Mercedes i FTX

Choć nie podano publicznie jak długo umowa sponsoringu będzie obowiązywać, możemy przypuszczać, że obejmie kilka najbliższych sezonów F1. Logo FTX pojawi się zarówno na bolidach Formuły 1, jak i kombinezonach kierowców. Efekty współpracy powinniśmy zobaczyć podczas najbliższego wyścigu o Grand Prix Rosji, który odbędzie się 26 września.

Gdzie dokładnie należy wypatrywać logo FTX podczas wyścigów Formuły 1? Pojawi się ono nie tylko na bolidach i kombinezonach, ale również ciężarówkach Mercedes-Benz, w garażu ekipy oraz innych budynkach teamu.

Przedstawiciele giełdy twierdzą, że będą mieli bezpośredni dostęp do członków grupy Mercedes-AMG Petronas. W tym również do kierowców, którymi są obecnie Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas. Celem FTX jest dalszy rozwój zasięgu swojej marki i docierania do globalnej grupy fanów F1.

Z kolei team Mercedesa zobowiązuje się współpracować z platformą krypto w ramach kilku inicjatyw. Ma się pojawić integracja usługi FTX Pay, kolekcja tokenów NFT, a także inicjatywy CSR (corporate social responsibility).

Warto dodać, że giełda krypto FTX jest w ostatnich miesiącach niezwykle aktywna pod względem nowych umów współpracy i sponsoringu. Wspólny projekt z grupą Mercedes-AMG Petronas to jednak ich debiut w świecie Formuły 1. W czerwcu b.r. platforma Crypto.com podpisała pięcioletnią umową sponsoringu F1, która miała opiewać na kwotę przekraczającą 100 mln USD. Wcześniej rozpoczęła również partnerstwo z teamem Aston Martin Cognizant.

Tego typu umowy współpracy kosztowały FTX już ponad 300 mln USD. Grupa sponsoruje drużynę NBA Miami Heat (135 mln) oraz organizację e-sportową TSM (210 mln). CEO Sam Bankman-Fried uważa, że w ten sposób giełda krypto może zwrócić uwagę osób spoza branży.

Popularne