. . .

FTX udziela 250 mln USD pożyczki BlockFi

Rafał avatar
Rafał   2022-06-21 17:19

Jak ogłosił dyrektor generalny BlockFi Zac Prince, we wtorek rano na Twitterze firma zajmująca się pożyczkami kryptowalut zabezpieczyła odnawialną linię kredytową o wartości 250 milionów dolarów z giełdy FTX.

blockfi

Problemy wielu firm powiązanych z kryptowalutami związane z niewypłacalnością sprowadziły na rynek ogromne spadki. CEO giełdy FTX, Sam Bankman-Fried niedawno udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że giełda rozważa "wkroczenie" i jeśli będzie trzeba uratuje inne firmy, nawet jeśli przyniosłoby to im stratę.

Zaledwie dzień po tej zapowiedzi BlockFi, które według wielu spekulacji było kolejne w kolejce (po Celsius) do problemów ogłosiło, że "podpisało umowę z FTX, aby zabezpieczyć odnawialny kredyt w wysokości 250 mln USD, który zapewnia nam dostęp do kapitału, który dodatkowo wzmacnia nasz bilans i siłę platformy".

BlockFi mocno ucierpiało w czasie trwającej bessy. W zeszłym tygodniu dołączyli do rosnącej listy firm redukujących zatrudnienie, zmniejszając liczbę pracowników o około 20%.

W tym samym czasie Prince powiedział na Twitterze, że wszystkie produkty i usługi BlockFi będą nadal działać normalnie.

Ogłaszając otwarcie linii kredytowej, Prince zasugerował, że może to otworzyć drzwi do partnerstwa między FTX i BlockFi oraz przyszłej współpracy.

Popularne