. . .

Firma Marshall Wace planuje inwestycje w krypto

Wlad   2021-07-07 19:38

Marshall Wace, firma zajmująca się funduszami hedgingowymi, planuje rozpocząć inwestowanie w sektor kryptowalut. Rosnące zainteresowanie aktywami cyfrowymi na całym świecie powoduje, że firma chce być w centrum, gdy duzi gracze wchodzą na rynek. W jaki sposób Marshall Wace chce osiągnąć zamierzone przez firmę plany inwestycyjne?

Firma Marshall Wace planuje inwestycje w krypto

Pochodząca z Londynu grupa zarządza aktywami o wartości przekraczającej 55 mld USD. Fundusz hedgingowy już niedługo zamierza skupić się na inwestycjach w technologię blockchain, systemy płatnicze dla walut cyfrowych, a także stablecoiny. 

Firma Marshall Wace ma zaprezentować portfel, który zagarnie udziały w prywatnych przedsiębiorstwach finansowych. W centrum uwagi mają być szczególnie te przedsiębiorstwa, jakie znajdują się na późnym etapie rozwoju.

Ogłoszenie zainteresowania kryptowalutami przez Marshall Wace pokrywa się z rosnącą popularnością aktywów cyfrowych na świecie. Obecnie widzimy coraz śmielsze inwestycje w rynki krypto, jak również rozwiązania technologiczne związane z łańcuchami bloków. 

Dziś już nawet tradycyjne firmy finansowe kierują swoje działania w stronę walut cyfrowych. Nie tylko inwestorzy prywatni, ale nawet banki, fundusze powiernicze i firmy doradcze wchodzą na rynek kryptowalut.

Wejście Marshall Wace w świat kryptowalut

Według osób związanych z grupą Marshall Wace, szukała ona niedawno nowych pracowników z sektora aktywów cyfrowych. Kryptowalutowa gałąź działalności przedsiębiorstwa jest wciąż we wczesnej fazie rozwoju. Co nie zmienia faktu, że grupa chce szybko ją rozwinąć, żeby już niedługo w pełni zajmować się walutami cyfrowymi. Czy jednak doczekamy się innych form inwestycji, jak chociażby handlu walutami, tego nie możemy być pewni.

Póki co, przedstawiciele Marshall Wace odmawiają komentarza w tej sprawie. Nie jest to jednak pierwszy duży fundusz hedgingowy, który dostrzega możliwość zarobku na szybko rozwijającej się branży krypto. W 2020 roku swoje chęci odnośnie inwestycji w Bitcoina ogłosiła firma Jima Simonsa, Renaissance Technologies.

Założony w 1997 roku przez Paula Marshalla oraz Iana Wace’a fundusz hedgingowy już na początku tego roku rozpoczął nowe inwestycje. Uruchomił specjalny fundusz inwestycyjny dla spółek opieki zdrowotnej, które wchodzą na giełdę. Ruch ten można poniekąd powiązać z planami zwrotu w stronę rynków prywatnych. To z kolei może być postrzegane jako dowód na planowane wejście w świat kryptowalut.

Popularne