. . .

Fidelity pozwali pracownikom odkładać na emeryturę w Bitcoinie

Rafał avatar
Rafał   2022-04-26 12:51

Amerykański gigant, który ma zarządzać aktywami o wartości 4.5 biliona USD, pozwoli firmom oferować pracownikom możliwość odkładania na emeryturę w Bitcoinie.

Bitcoin Fidelity

Fidelity Investments to największy amerykański dostawca rachunków oszczędnościowych 401(k). Wprowadza Digital Assets Account, nową zastrzeżoną ofertę, która daje firmom dostęp do Bitcoina.

Konto 401(k) to sponsorowany przez pracodawcę plan oszczędzania i inwestowania na emeryturę, który zapewnia pracownikom ulgę podatkową od wpłacanych przez nich pieniędzy. Składki są pobierane automatycznie z wypłat i inwestowane w środki wybrane przez pracowników.

Zgodnie z raportem opublikowanym na łamach New York Times, nowy produkt ma wejść na rynek latem tego roku, umożliwiając firmom – jeśli zdecydują się to zrobić – dodać Bitcoin do kont oszczędnościowych swoich klientów. Firmy będą w stanie przeznaczyć do 20% środków swoich pracowników na inwestycję w Bitcoin.

Kierownik ds. ofert i platform emerytalnych w Fidelity, Dave Gray powiedział dla NYT:

Zaczęliśmy słyszeć rosnące zainteresowanie sponsorów planu, dotyczące tego w jaki sposób Bitcoin lub inne aktywa cyfrowe można oferować w planie emerytalnym.

Ten sam pan, potwierdził także, że pierwsza firma już dołączyła do nowej oferty planu emerytalnego i jest nią oczywiście nie kto inny jak MicroStrategy, czyli firma, która pod przewodnictwem Michaela Saylora zakupiła już ponad 100 tys. BTC.

Fidelity Investments, prowadzi również Fidelity Digital, spółkę skoncentrowaną na kryptowalutach, oferującą swoim klientom usługi powiernicze, handlowe i inne związane z aktywami cyfrowymi.

Oczywiście nie wszyscy są zadowoleni z takich kroków i oferowania oszczędzania na emeryturę poprzez inwestycję w Bitcoin. Departament Pracy, który nadzoruje plany emerytalne, zgłosił „poważne obawy” dotyczące kryptowalut, nazywając je „inwestycjami spekulacyjnymi i niestabilnymi”. 

Jeśli ktoś nadal się łudzi, że kryptowaluty to trend przejściowy, to chyba już żadna informacja tego nie zmieni... 

Popularne