. . .

Fantom Foundation ogłasza nowy program motywacyjny

Wlad   2021-09-01 09:52

Firma Fantom Foundation w specjalnym komunikacie ogłosiła start nowego programu motywacyjnego. Ma być on skierowany w stronę użytkowników protokołów, którzy chcą wdrażać w blockchainach elementy związane z dodawaniem płynności ( ang. liquidity mining). Wartość nowego projektu wyrażona w natywnych tokenach Fantom to 370 mln FTM.

Kasa

Fundusze inwestycyjne i programy motywacyjne przygotowane z myślą o osobach wdrażających płynność do blockchain stają się coraz popularniejsze. Grupa Fantom Foundation oznajmiła, że również planuje stworzenie takiego programu. Ich pomysł ma zachęcać równocześnie użytkowników sieci, jej budowniczych oraz sieć jako taką.

Fantom Foundation nie ogranicza się do wąskiego grona odbiorców. Przeciwnie, program motywacyjny ma dotyczyć wszystkich deweloperów, którzy zdecydują się wdrażać projekty na Fantomie.

Zespoły będą mogły ubiegać się o nagrody z programu motywacyjnego oparte o ich całkowitą wartość zablokowaną (TVL). W pierwszym rzucie ma to być suma od 1 do 5 milionów tokenów FTM. W sumie na cały program fundacja zamierza przeznaczyć aż 370 mln FTM.

Zespoły mogą ubiegać się o nagrody, jeśli ich TVL utrzymuje się średnio powyżej 5 mln USD lub na poziomie ponad 100 mln USD przez dłuższy okres czasu. Deweloperzy będą zgłaszać się do programu przez dedykowany formularz zgłoszeniowy. Potrzebny do tego będzie publicznie weryfikowalny adres (multi-sig) oraz link DeFi Llama do śledzenia TVL.

Wypłaty nagród uzależnione są od poziomu TVL. Gdy jego wartość spadnie poniżej oczekiwanej kwoty, inwestycje mogą być wstrzymane.

Program motywacyjny Fantom Foundation przeznaczony jest zarówno dla istniejących, jak i nowopowstałych protokołów na platformie Fantom.

Popularne