. . .
Fantom logo

Fantom

FTM
1,23 -7,98%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
3 445 071 579
Wolumen
721 146 304
Ilość w obiegu
2 790 962 681
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Fantom to wydajna, skalowalna, konfigurowalna i bezpieczna platforma smart kontraktów. Głównymi odbiorcami platformy są oczywiście deweloperzy, którzy mogą korzystać ze środowiska Opera służącego do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Tą opcją powinny zainteresować się szczególnie osoby, które borykają się z problemami związanymi z inteligentnymi kontraktami, ponieważ dzięki Fantom czas trwania transakcji został znacząco skrócony. Do tego dochodzi kwestia skalowalności – Fantom jest w stanie przetworzyć tysiące transakcji na sekundę. Fantom wykorzystuje algorytm konsensusu Lachesis.

Fantom

W celu utrzymania najwyższej jakości platformy została wprowadzona kryptowaluta Fantom (FTM), która cieszyła się niezwykłą popularnością już w roku powstania. W 2018 udało się zebrać aż 40 milionów USD na rozwój projektu. Głównym zastosowaniem FTM jest zapewnienie bezpieczeństwa sieci poprzez system Proof of Stake. Jest również wykorzystywany w zarządzaniu i do pokrycia opłat transakcyjnych i sieciowych.

Pomysł na Fantom pochodzi od południowokoreańskiego renomowanego dewelopera doktora Ahn Byung Ik, który w 2018 roku założył Fantom Foundation, czyli organizację, która rozwija kryptowalutę. Mimo krótkiego cyklu życia tej platformy doszło już do zmiany na czele tego projektu, ponieważ obecnie jest nim Michael Kong.

Giełdy
Portfele wieloplatformowe
Aplikacje Finansowe
Staking
Analiza
Finanse
Popularne