. . .

Dlaczego Binance wycofuje się z Singapuru? Znamy plany Zhao

Wlad   2021-12-15 12:56

Zaskakujące informacje docierają do nas z Dalekiego Wschodu, gdzie giełda Binance wycofała swoją aplikację licencyjną w Singapurze. CEO firmy Chengpeng Zhao tłumaczy, dlaczego taka decyzja miała miejsce i jakie są plany firmy na przyszłość.

Singapur

Niedawno zapadła decyzja o wycofaniu się giełdy krypto Binance z procedury uzyskania licencji w Singapurze. Teraz Chengpeng Zhao stara się wyjaśnić powody decyzji o rezygnacji z aplikacji do Monetary Authority of Singapore (MAS).

Już od kilku miesięcy giełda kryptowalutowa Binance przeżywa nienajlepszy okres w swojej historii. Platforma ściera się z wieloma regulatorami na świecie, co powoduje konieczność zmian w działalności przedsiębiorstwa. Wśród nich warto przypomnieć zmniejszenie maksymalnej dźwigni do x20 oraz zaprzestania depozytów w walutach fiat dla użytkowników z Singapuru.

Sytuacja w tym azjatyckim kraju nabrała niedawno rozpędu, gdy giełda zrezygnowała z procesu aplikacyjnego o pozwolenie na handel. Co więcej, włodarze Binance ogłosili, że firma zaprzestanie działalności w tym kraju od 13 lutego 2022 roku.

Giełda sugeruje, by użytkownicy z Singapuru przenieśli swoje aktywa przed datą krańcową, która oznacza koniec usług w tym kraju.

Okazuje się, że Binance dokonało „znacznej inwestycji” w ramach już regulowanej giełdy HGX. CZ postrzega takie działanie jako lepszą możliwość do rozwoju firmy. Jednocześnie sytuacja miała spowodować, że legalizacja Binance byłaby niepotrzebna.

Zdaniem The Straight Times, firma Zhao zakupiła 18% udziałów w HGX. Giełda ta operuje na podstawie licencji MAS, a także oferuje alternatywne aktywa w winie, sztuce i nieruchomościach. Co ciekawe, platforma działa na blockchainie Zilliqa.

Richard Teng, obecny CEO Binance Singapore i były szef HGX uważa, że współpraca rozwinie produkty i usługi obu stron. „Krypto i tradycyjne finanse nadal się spajają”, twierdzi Teng.
Warto dodać, że blockchain Zilliqa zawiera stablecoina dolara singapurskiego XSDG.

Choć token platformy zalicza ostatnio spadki, oczy entuzjastów krypto zwrócone są na reakcję $ZIL na newsy dotyczące współpracy Binance oraz HGX.

Popularne