. . .
CryptoKitties

CryptoKitties

Miau

CryptoKitties to gra blockchainowa, w której użytkownicy zbierają i hodują kotki, zwane CryptoKitties. Każdy „kryptokotek” posiada swój unikatowy genom, który wyróżnia jego wygląd i cechy. Gracze otrzymują możliwość rozmnażania swoich kotków w celu uzyskania nowych futrzanych przyjaciół i odblokowania dodatkowych atrybutów.

CryptoKitties to jedna z pierwszych na świecie gier opartych na technologii blockchain. Same kotki nie są jednak walutą cyfrową. Z kolei poziomy zabezpieczenia w grze przypominają klasyczny ekosystem kryptowalut. Każdy „kryptokotek” jest wyjątkowy i w pełni przypisany do swojego właściciela. Nie da się go zastąpić, zabrać, ani zniszczyć.

Własność CryptoKitties śledzi się na blockchainie Ethereum. CryptoKitties są dystrybuowane automatycznie za pośrednictwem kontraktu z prędkością jednego na 15 minut (672 na tydzień) przez cały rok.

Każdy kotek posiada swój własny wygląd, który określają jego niezmienne geny („genotyp”). Wszystkie „kryptokotki” są tokenami niezamiennymi (NFT) w łańcuchu bloków Ethereum. Można je kupować i sprzedawać.

Dopasowanie do siebie dwóch oddzielnych CryptoKitties spowoduje ich rozmnażanie. Nowy kotek będzie genetyczną kombinacją obojga „rodziców”. Powstały w wyniku rozmnażania kotek, czyli nowy token, automatycznie zostaje przypisany właścicielowi.

Gra w CryptoKitties gwarantuje nie tylko rozrywkę, ale również praktykę w ekosystemie blockchain.

 

Wspierane kryptowaluty
Popularne