. . .

ConsenSys planuje uruchomić rundę finansowania przy wycenie 3 mld USD

Wlad   2021-10-12 08:17

Firma ConsenSys, która swoją działalność skupia w obrębie Ethereum, znów zamierza zainicjować zbiórkę finansów. Tym razem kwota rundy finansowania ma zostać przeprowadzona przy wycenie firmy na 3 mld USD, o czym informują osoby związane z tematem.

runda finansowania

Należy przyznać, że ruch firmy ConsenSys związany z uruchomieniem rundy finansowania przypada na czas, gdy sieć Ethereum przeżywa prawdziwy wzrost zainteresowania. Blockchain jest stale rozwijany, co przekłada się na coraz to nowsze produkty oparte na tej sieci. W ostatnich tygodniach prawdziwym hitem w ramach Ethereum są NFT, których popularność stale rośnie.

Uruchomienie rundy finansowania przez ConsenSys może być również traktowane jako sposób na odświeżenie oferty firmy z Brooklynu. Jeszcze w lutym 2020 roku przedsiębiorstwo przeszło gruntowną restrukturyzację. W wyniku zmian oddzielono od siebie departamenty związane z rozwojem technologii i inwestycji. Co więcej, firma zwolniła wówczas 14% swojej kadry pracowniczej.

Zeszłoroczna przebudowa w firmie ConsenSys oznaczała w praktyce podział przedsiębiorstwa na dwie odrębne działalności. Z jednej strony poznaliśmy firmę venture, z drugiej zaś projekt zajmujący się rozwijaniem produktów krypto. Według osób związanych z projektem, planowana aktualnie runda finansowania dotyczyć ma tej drugiej gałęzi działalności ConsenSys.

Co więcej, szykowane inwestycje to już drugie finansowanie przedsiębiorstwa na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy. Poprzednim razem firma uzbierała 65 mln USD dzięki obligacjom zamiennym. Wśród ówczesnych inwestorów znaleźli się JP Morgan, UBS, MasterCard, Alameda Research czy Maker Foundation.

Zbiórka funduszy miała miejsce w kwietniu bieżącego roku. Był to ważny moment dla rozwoju firmy ConsenSys, gdyż wpłynął pozytywnie na popularność ich portfela kryptowalutowego. Produkt MetaMask, oparty na sieci Ethereum, przekroczył wówczas liczbę 5 milionów aktywnych użytkowników.

Zdaniem ConsenSys, wykorzystanie usług portfela MetaMask wzrosło w ciągu pół roku pięciokrotnie. Dane nadal pokazują tworzenie nowych adresów w sieci Ethereum, choć liczba ta jest prawie dwukrotnie niższa w porównaniu do kwietnia 2021.

Popularne