. . .
Charles Hoskinson

Charles Hoskinson

Założyciel Cardano & CEO IOHK

Charles Hoskinson jest amerykańskim matematykiem, znanym przede wszystkim z bycia założycielem Cardano, a także współzałożycielem Ethereum. Studiował na uniwersytetach w Denver oraz Boulder, gdzie zajmował się teorią analizy numerycznej. 

Pierwsze poważne kroki na rynku pracy stawiał w firmie doradczej, jednak w 2013 roku podjął decyzję o opuszczeniu dotychczasowej firmy. Wraz z rewolucją, jaka zaczęła się dokonywać w związku z kryptowalutami, rozpoczął działania właśnie w tym kierunku. Założył wtedy Bitcoin Education Project, zbierając i dzieląc się wiedzą z zakresu BTC.

Pod koniec roku 2013 Hoskinson dołączył do Vitalika Buterina i jego drużyny. Stanowił trzon grupy założycieli tego ekosystemu. Rok później Hoskinson opuścił ekipę Ethereum w wyniku kłótni dotyczącej kapitału spółki i sformalizowania struktury zarządzania.

Jeremy Wood zaproponował Hoskinsonowi utworzenie działalności IOHK (Input Output Hong Kong). Głównym projektem jest Cardano – publiczny blockchain i platforma smart kontraktów. 

Firmy
Popularne