. . .

CEO Binance najbogatszym krypto-miliarderem z majątkiem 96 mld USD

Wlad   2022-01-11 20:06

Changpeng Zhao, czyli popularny CZ, został ogłoszony przez Bloomberg najbogatszym krypto-miliarderem na świecie. CEO giełdy Binance może pochwalić się majątkiem o wartości 96 miliardów dolarów. Tym samym zdetronizował on dotychczasowego najbogatszego Azjatę, Mukesha Ambaniego.

cz najbogatszy w krypto

Według najnowszych doniesień ze świata finansów, Changpeng Zhao jest najbogatszym na świecie przedstawicielem branży krypto. Co więcej, stale pnie się on po szczeblach rankingu najbogatszych ludzi na świecie, zajmując obecnie 11 miejsce. Takie informacje przekazał niedawno Bloomberg, powołując się na majątek CZ o wartości 96 mld USD.

CEO Binance wyprzedził w ten sposób Mukesha Ambaniego, który do tej pory zajmował pierwsze miejsce wśród najzamożniejszych Azjatów. Co ciekawe, Bloomberg nie bierze pod uwagę osobistych aktywów CZ, takich jak Bitcoin (BTC) czy Binance Coin (BNB).

Według agencji Bloomberg, stawkę dziesięciu najbogatszych ludzi świata zamyka współzałożyciel Oracle Larry Ellison. Jego majątek szacuje się na 107 mld USD. Szybki wzrost stanu posiadania Zhao może jednak wkrótce przełożyć się na zapewnienie sobie miejsca w TOP10.

Warto odnotować, że na szczycie listy Bloomberga znalazł się Elon Musk, którego majątek wyceniono na 263 mld USD. Znacznie wyprzedził on twórcę Amazona, Jeffa Bezosa, który posiada fortunę rzędu 188 mld. Dziewięciu spośród dziesięciu najzamożniejszych to obywatele USA, zaś trzecie miejsce „okupuje” Bernard Arnault z Francji.

Należy też zwrócić uwagę na dane z platform handlowych, które jasno pokazują, że cena BNB wzrosła o ponad 1300% tylko na przestrzeni ostatniego roku. Utrzymując takie tempo wzrostów, token pomoże CEO Binance znaleźć się w czołowej dziesiątce bogaczy. Będzie to wówczas pierwszy przedsiębiorca krypto, który dostąpi tego zaszczytu.

Giełda Binance zawdzięcza swój sukces nieustannym wysiłkom CZ na rzecz otrzymania licencji operacyjnych w różnych krajach. Pomimo przeszkód regulacyjnych, Zhao robi wszystko, bo Binance pozostała liderem w przestrzeni handlu aktywami cyfrowymi. Niedawno sfinalizowano przejęcie prominentnego dostawcy kart Visa, firmy Swipe. Giełda uruchomiła też miliardową inicjatywę rozwoju systemu Binance Smart Chain, który ma na celu szerszą adaptację krypto w sektorze finansowym.

Popularne