. . .

Celsius wyprowadza się z Wielkiej Brytanii

Rafał   2021-06-24 13:47

Wczoraj Celsius ogłosił, że zamknie swoją działalność w Wielkiej Brytanii. Jednym z głównych powodów tej decyzji ma być niepewność dotycząca regulacji kryptowalut w tym kraju.

Londyn

Celsius jest aplikacją świadczącą różnego rodzaju usługi finansowe. Dzięki platformie użytkownicy mogą wziąć pożyczkę i zarabiać pasywnie na swoich środkach nawet do 17% rocznie. Główna siedziba firmy znajduje się w Londynie, natomiast już wkrótce ma się to zmienić.

Jak możemy przeczytać na blogu Celsius:

Ze względu na zwiększoną niepewność regulacyjną w Wielkiej Brytanii i ostatnie wiadomości z całej branży, oszacowaliśmy nasze opcje, aby zrobić to, co jest w najlepszym interesie naszej stale rosnącej społeczności.

Firma Celsius podjęła decyzję o migracji swojej głównej działalności biznesowej i siedziby głównej z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych oraz jeśli zajdzie taka potrzeba, do kilku innych krajów. Zgodnie z zapowiedzią ma to zapewnić firmie Celsius i jej społeczności większą stabilność, przejrzystość i możliwości rozwoju.

W związku z tym firma zdecydowała się wycofać swój wniosek z Financial Conduct Authority, czyli brytyjskiej Komisji Nadzoru Finansowego oraz tymczasowo wyłączyła rejestrację dla nowych użytkowników pochodzących z UK.

Wszystkie usługi Celsius dla obecnych klientów pozostają niezmienione.

Popularne