. . .
BitTorrent logo

BitTorrent

BTT
+%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
-
Wolumen
-
Ilość w obiegu
-
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

W 2001 roku Brad Cohen i David Harrison uruchomili platformę BitTorrent, gdzie użytkownicy mogli dzielić się przeróżnymi plikami z innymi członkami systemu. W tamtych czasach wrzucanie oraz pobieranie plików w tak prosty sposób było przełomowym rozwiązaniem, które miało na celu zrewolucjonizowanie świata. Niemniej jednak z biegiem czasu doszło do stagnacji i platforma straciła na znaczeniu na rzecz konkurencji. Występowały liczne problemy ze zmniejszającą się ilością plików oraz monetyzacją BitTorrent.

Z tego powodu, doszło do przejęcia BitTorrent przez TRON w 2018 roku, co sprawiło, że Justin Sun stał się osobą odpowiedzialną za ten projekt. Ta zmiana zupełnie odmieniła losy omawianej platformy, ponieważ po roku od przejęcia został wypuszczony natywny token znany pod skrótem BTT. Oparty jest na blockchainie TRON (token TRC-10), który rejestruje wszystkie transakcje zachodzące na platformie. Podczas ICO, rynek został zaopatrzony w 6% całkowitej podaży BTT.

BTT używany jest przez osoby, które zarówno ściągają pliki oraz te, które je wrzucają. Stanowi to dużą zachętę dla dostawców, aby zakończyć tą posuchę na platformie jeśli chodzi o nowe pliki. Natomiast kupujący otrzymują zwiększoną szybkość pobierania plików poprzez opłatę z zastosowaniem BTT.

Giełdy
Portfele sprzętowe
Portfele wieloplatformowe
Portfele mobilne
Aplikacje Finansowe
Portfele - Rozszerzenia Przeglądarki
Zespół
Justin Sun
Założyciel & CEO TRON, CEO BitTorrent
Popularne