. . .

Avalanche prezentuje multiwersum

Rafał avatar
Rafał   2022-03-08 18:53

Nowy program zachęt Fundacji Avalanche opiewający na 4 mln AVAX wyceniane na 290 mln USD ma przyspieszyć rozwój i adopcję funkcjonalności „podsieci”. Początkowo ma skupić się głównie na grach blockchain, DeFi, NFT oraz na przyciąganiu instytucji.

Avalanche AVAX
Grafika: Avalanche

Cały ekosystem Avalanche do tej pory skupiał się głównie na C-Chain, kompatybilnym z EVM łańcuchu bloków, jednak przyszedł czas na zmiany i rozpoczęcie wykorzystania bardzo ciekawej funkcji "subnet", czyli podsieci, które pozwalają stworzyć i dostosować do własnych potrzeb łańcuch, który będzie zabezpieczana przez określony zestaw walidatorów i dostosowany do konkretnych potrzeb.

Więcej o subnets oraz Avalanche dowiesz się z tego artykułu:

AVAX

Jednym z pierwszych projektów, który ma skorzystać z Avalanche Multiverse będzie DeFi Kingdoms, który otrzyma własną podsieć i 15 milionów dolarów premii. Pojawi się także nowy token CRYSTAL, który ma uzupełnić istniejący już JEWEL. Więcej szczegółów ma zostać podane wkrótce.

Dyrektor wykonawczy DeFi Kingdoms, Frisky Fox:

Całe DeFi Kingdoms jest zapisane w smart kontraktach, przesuwając granice tego, co jest możliwe dzięki technologii blockchain. Bardzo wcześnie zaczęliśmy szukać technologii, która mogłaby nam pomóc w skalowaniu i wprowadzaniu nowych funkcji, takich jak używanie naszych natywnych tokenów do opłat bez poświęcania bezpieczeństwa lub decentralizacji. Rewolucyjna technologia podsieci Avalanche jest idealna

Dodatkowo główny zespół rozwojowy Avalanche - Ava Labs, będzie współpracować z firmami Aave Companies, Golden Tree Asset Management, Wintermute, Jump Crypto, Valkyrie, Securitize i innymi, aby zbudować specjalnie zaprojektowany dla instytucjonalnego DeFi z natywnym funkcjonalnością KYC.

Podsieci z opcją weryfikacji mają przyspieszyć adopcję DeFi, wśród regulowanych podmiotów. Jedną z ciekawszych opcji, którą oferują jest wybór walidatorów, którzy mają zabezpieczać dany subnet.

Stani Kulechow, założyciel i dyrektor generalny Aave, jednego z największych projektów zdecentralizowanych finansów powiedział, że "podsieci pozwalają nam stworzyć idealne środowisko dla instytucji do migracji on-chain i bezpośrednio doświadczyć mocy protokołów DeFi". 

Avalanche Multiverse ma zostać podzielone na co najmniej sześć faz, aby wspierać przyszłe partie projektów uczestniczących w programie i nie jest ograniczone czasowo. Warto wiedzieć, że jest to program niepowiązany z Avalanche Rush, trwającym programie zachęt DeFi działającym na C-Chain.

Popularne