. . .
Aleph Zero logo

Aleph Zero

AZERO
5,25 +2,03%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
1 591 601 585
Wolumen
11 855 869
Ilość w obiegu
303 108 420
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł

Aleph Zero to łańcuch bloków Proof of Stake, który oferuje bardzo wiele możliwości i nowatorskich rozwiązań takich jak stosowanie autorskiego konsensusu AlephBFT, czy oparcie swojego działania o DAG. Stosując własne rozwiązania jest jednocześnie budowany przy pomocy narzędzi Substrate, co skutkuje tym, że Aleph Zero jest kompatybilny z Polkadot, co prawda nie jako Parachain, właśnie ze względu na inny konsensus, ale nie zmienia to faktu, że sieć będzie mogła łatwo korzystać z rozrostu ekosystemu Polkadot jednocześnie zachowując pełną niezależność. 

Jak twierdzą twórcy ich rozwiązania poradzą sobie z trylematem dotyczącym poświęcenia jednej z trzech cech blockchainów na rzecz dwóch innych. Te cechy to decentralizacja, skalowalność i bezpieczeństwo.  

AZERO to natywna waluta sieci, która służy do jej zabezpieczenia, pokrywania opłat, a także do zniżek na powstającej zdecentralizowanej giełdzie Common oraz korzystania z mostu Liminal.

AZERO jest kryptowalutą inflacyjną z określoną na 30 mln AZERO rocznie inflacją. Oznacza to, że co roku napływ nowych tokenów będzie miał mniejszy procentowy udział w podaży. Za niecałe 5 lat w obiegu ma się znaleźć 436 mln AZERO. 

azero

Giełdy
Portfele mobilne
Portfele - Rozszerzenia Przeglądarki
Popularne