. . .

Aave V3 wchodzi w życie w 6 sieciach!

Rafał avatar
Rafał   2022-03-16 17:54

Nowa wersja protokołu, nowe sieci i nowa strona i nowy design aplikacji. Aave, jeden z największych protokołów DeFi wchodzi w kolejną fazę swojego działania!

Aave V3
grafika: Aave, Noah Farrar

Najnowsza wersja jednego z największych protokołów DeFi i największej platformy pożyczkowej na rynku - Aave V3 - rozpoczęło dziś swoje działanie w sześciu sieciach w skład których wchodzą dwa rozwiązania L2 Ethereum; Arbitrum oraz Optimism, a także cztery kompatybilne z EVM platformy: Polygon, Avalanche, Fantom i Harmony.

Aave V3 opiera się na podstawowych elementach protokołu Aave takich jak aTokeny i natychmiastowa płynność, ale też dodaje przełomowe funkcje, które obejmują zwiększoną wydajność kapitałową, zwiększoną decentralizację, większe bezpieczeństwo i funkcjonalność międzyłańcuchową.

Więcej o Aave V3 pisaliśmy na Blokpres:

Aave V3

Jedną z najbardziej oczekiwanych i obiecujących funkcji trzeciej wersji protokołu jest "Portal", czyli mosty łączące platformę z wieloma sieciami, przegłosowane przez zarządzanie Aave, które ułatwiają transakcje międzyłańcuchowe, umożliwiając płynny przepływ zasobów między rynkami Aave V3 w różnych sieciach.

Nowy Design

Obok ważnych zmian w działaniu protokołu, Aave V3 to także nowa, odświeżona wersja estetyczna aplikacji.

Przeprojektowano aplikację Aave działającą na IPFS, w której użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do prostszych transakcji, czy szybszego ładowania. Najważniejsze zmiany V3 to:

  • Ulepszony pulpit nawigacyjny
  • Uproszczone przepływy transakcji, dzięki czemu jest mniej "klikania"
  • Ulepszone wersja mobilna
  • Poprawiona prędkość ładowania aplikacji.

Stani Kulechov, założyciel Aave podsumował:

V3 umożliwia nowym i obecnym członkom społeczności Aave udział w DAO, które będzie nadal kształtować przyszłość DeFi.

Owa przyszłość nie tylko wydaje się znacznie lepsza technicznie, ale i wygląda trochę ładniej.

Popularne