. . .

Aave Pro wystartuje w lipcu

Rafał   2021-07-06 16:36

Protokół zdecentralizowanych finansów Aave ujawnił, że jego instytucjonalna wersja platformy DeFi o nazwie Aave Pro zostanie uruchomiona jeszcze w tym miesiącu.

AAVE

Platforma Aave Pro, ma stać się wymagającym pozwolenia protokołem płynności oferując instytucjom, korporacjom i klientom fintech dostęp do zdecentralizowanych finansów. Platforma zostanie uruchomiona we współpracy z powiernikiem funduszy i dostawcą usług, firmą Fireblocks.

 

Jak możemy przeczytać w tweecie:

Ze względu na duże zapotrzebowanie ze strony różnych instytucji, Aave i Fireblocks wprowadzają w lipcu pierwszy wymagający pozwolenia, zdecentralizowany protokół płynności „Aave Pro”

Użytkownicy Aave Pro będą musieli przejść weryfikację KYC firmy Fireblocks. Firma wdroży także na platformie procedury dotyczące przeciwdziałaniu prania pieniędzy (AML) i przeciwdziałania oszustwom. Do dyspozycji instytucji będą na początku tylko 4 projekty: Bitcoin, Ether, AAVE oraz USD Coin. Pule płynności platformy będą oddzielone od innych rynków Aave, takich jak Aave v2 i Polygon.

Dodatkowo Aave Pro ma być zdecentralizowane i zarządzane przez protokół AAVE, co twórca platformy Aave, Stani Kulechov nazwał "najciekawszą opcją".

Co ciekawe, partner platformy, firma Fireblocks, została niedawno pozwana przez StakeHound w sprawie usunięcia kluczy prywatnych do portfela zawierającego Ether o wartości 72 milionów dolarów.

AAVE podobnie do innych projektów DeFi radzi sobie ostatnimi czasy świetnie. Cena tokenów skoczyła o ponad 51% w przeciągu ostatnich 14 dni.

Popularne