. . .
Aave logo

Aave

AAVE
369,07 +14,90%
Dane dostarcza CoinGecko
Kapitalizacja
5 489 027 432
Wolumen
855 046 226
Ilość w obiegu
14 852 389
Całkowita ilość
Dzienny zakres ceny
* Zmiana wartości / Zmiana wartości w zł


Aave to protokół pozwalający na udzielanie i zaciąganie pożyczek w kryptowalutach. Projekt został stworzony przez Staniego Kulechova na Ethereum. Dzięki Aave użytkownik może zarabiać na swoich kryptowalutach poprzez zdeponowanie ich do pul płynności, a także może użyć swoich wirtualnych walut jako zabezpieczenia i wziąć pożyczkę.

Jednym z flagowych projektów Aave są tak zwane pożyczki błyskawiczne (flash loans) niewymagające wcześniejszego depozytu zabezpieczającego. Pożyczka udzielana jest na blockchainie Ethereum, co oznacza, że zwrócona musi być również na tym blockchainie. W celu przeprowadzenia takiej transakcji użytkownicy korzystają z języka programowania Solidity, który umożliwi przeprowadzenie pełnego obrotu (pożyczka i zwrot) podczas jednej transakcji.

Aave umożliwia w pełni anonimowe pożyczanie, co podkreśla sama nazwa tej kryptowaluty. W języku fińskim, czyli ojczystej mowie twórcy, słowo Aave oznacza bowiem po prostu duch. Użytkownicy Aave mogą wybierać między dwoma rodzajami oprocentowania – stałym i zmiennym.

Giełdy
Portfele mobilne
Portfele sprzętowe
Portfele wieloplatformowe
Aplikacje Finansowe
Finanse
Staking
Analiza
Popularne