. . .

1inch zyskuje ponad 100% podczas spadków na rynku. Dlaczego?

Rafał   2021-10-27 11:34

W kilka godzin cena Bitcoina spadła o ponad 5% i oczywiście pociągnęła za sobą niemal cały rynek. No właśnie, niemal. Podczas gdy rynek krwawił kilka projektów zachowało się odwrotnie, dlaczego?

1inch

Cena Bitcoina spadła o 3400 USD do nieco poniżej $58000. Cały spadek pociągnął za sobą masowe likwidacje pozycji długich, które najmocniej dotknęły traderów ETH. 

W ciągu 12 godzin stracili oni 284 miliony dolarów co odpowiada za niemal połowę likwidacji na rynku. Traderzy BTC stracili 157 mln, a na podium wskoczyło jeszcze DOT z 26 mln.

Jednak nie cały rynek zareagował tak samo.

1inch, AAVE i Mask

Te trzy projekty wydawały się nie reagować na spadki, a wręcz przeciwnie, zyskiwały bardzo dużo na wartości, pytanie jednak dlaczego?

Ma to związek z... dodaniem tych trzech tokenów na popularną koreańską giełdę Upbit, które zbiegło się w czasie ze spadkami na rynku. Jednak to nie samo wydarzenie pozytywnie odbiło się na cenie tych trzech projektów, ale ich wysoka cena na giełdzie Upbit, w momencie ich dodania i możliwości arbitrażu.

Handel tymi trzema tokenami rozpoczął się około godziny 10:00 czasu polskiego. 

1inch cena

Podczas gdy cały rynek tracił, 1inch, AAVE i Mask zyskiwały na wartości i to dość sporo. Zdecydowanie największymi wygranymi okazali się posiadacze 1inch, którego wartość wzrosła o ponad 100%. 

Osoby mające MASK również nie mają powodów do narzekań, ponieważ jego wartość wzrosła o ponad 90%, a AAVE o 40%.

1inch upbit

Wszystkie te 3 tokeny dostały się na giełdę Upbit w tym samym czasie i zaczęły zyskiwać na wartości również w jednym momencie. Ich cena w parach do KRW była znacznie wyższa niż rynkowa i traderzy zauważając możliwości arbitrażu wykorzystali sytuację i kupowali na innych giełdach znacznie taniej.

We wszystkich przypadkach cena znacznie spada, jednak nadal jest sporo wyższa niż przed dodaniem ich do oferty koreańskiej giełdy i pewnie znacznie wyższa niż gdyby nie miało to w ogóle miejsca.

Popularne